Trabzonspor-Fenerbahçe Maçında Yaşanan Olayları Perde Arkası Ortay Çıktı!

Süper Lig’İn 30. haftasında Fenerbahçe, deplasmanda Trabzonspor’u 3-2 yendi. Maçın ardından Bordo-Mavili taraftarlar orta sahada galibiyet sevinci yaşayan futbolculara saldırdı. Kısa sürede büyüyen olayla ilgili Sercan Hamzaoğlu, yaşananların perde arkasını anlattı.

Haberde, Trabzonspor maçı sonrası sahada taraftarın saldırısına uğrayan, yaşanan olayların ardından canını savunarak soyunma odasına giden Fenerbahçeli futbolcular soyunma odasına giderken koridorlarda da kulüp profesyonellerinin saldırısına maruz kaldığı belirtildi.

OSAYI BAYGINLIK GEÇİRDİ

Haberin detayında koridorlarda futbolcu ve teknik heyetten oluşan karışık bir grup Fenerbahçelilere saldırdı. Kafasını duvara çarpan Osayi kısa süreli baygınlık geçirdi.

Dusan Tadic ve Edin Dzeko başta olmak üzere takımın tecrübeli oyuncuları arkadaşlarını güçlükle soyunma odasına götürebildi.

Soyunma odasında ise herkes savaştan çıkmış gibi şaşkın ve bitkin haldeydi. Özellikle Livakovic sahada tedavi görürken ve daha sonra soyunma odasına giderken aldığı darbelerin şoku içerisindeydi.

Herkes birbirine “bir şeyin var mı?” diye sordu. Fenerbahçe sağlık ekibi oyuncularla tek tek ilgilendi.

İSMAİL KARTAL’IN OĞLUNA DA ŞİDDET UYGULANDI

Yabancı oyuncuların yaşadığı şok Teknik Direktör İsmail Kartal ve ekibi başta olmak üzere tüm takımın endişesine sebep oldu. Ayrıca İsmail Hocayı en çok üzen konulardan biri de oğlu Emre Kartal’a yapılan şiddet ve darbe oldu.

Başkan Ali Koç olayların ilk anından itibaren hem yöneticileriyle hem de takım ile sürekli görüşme halindeydi.

İsmail Kartal ve oyuncularla bire bir telefon konuşmaları ile takımı sakinleştirdi ve tebrik etti. Tüm yaşananlara rağmen hiçbir agresyon gösterilmemesi, sakin kalınıp yetkililerle koordineli ilerlenmesi talimatını verdi.

3 SAAT SOYUNMA ODASINDA KİLİTLİ KALDI

Maç boyunca yabancı cisimlere maruz kalan, maç sonunda yüzlerce insanın sahaya girmesiyle darba uğrayan ve galibiyet mutluluğunu dahi yaşayamadan saldırılara maruz kalan oyuncu grubu tam 3 saat soyunma odasında kilitli kaldı.

Haftada 3 maç yapan sarı lacivertli oyuncular hem mental hem de fiziksel olarak yoğun bir yıpranma ve yorgunluk yaşadılar. Olayları ekranlardan izleyen ve panik yaşayan aileleri de endişe ile oyunculara ulaşmaya çalıştı.

Futbolculardan birkaçı çocuklarıyla konuştular.

Uçak yolculuğu boyunca takımda sakinlik hakimdi. Futbolcular ayrıca uçakta sahada yüzlerce kişinin arasında kendilerini koruyan Fenerbahçe güvenlik ekiplerine teşekkür ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x